| контакт | маркетинг
ТЕНИС

15.02.2015

„Дијамантската титула“ за Андреа Петкович

 

Андреа Петкович ја комплетираше одличната недела во Антверпен со титула, иако таа дојде на непосакуван начин по повлекувањето на Шпанката Карла Суарез Наваро

Петкович имаше одлична недела, така што е штета што не можеше да ја заврши со победа над шпанската тенисерка број 1, која се повлече поради повреда на вратот.
„Станав наутро и имав големи болки во вратот. Заминав на физиотерапевт, но тоа не помогна. Не можев да сервирам, ниту да играм како што сакам“, вели Суарез Наваро.
Фановите како „надоместување“ го добија мечот на четирикратната гренд слем шампионка Ким Клајстерс, која сега е нов директор на турнирот, со Петкович, кој го доби со 5:3.Датум: 15.02.2015, 15:48
Статијата е прочитана 1218 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
14.12.2017
14.12.2017
14.12.2017
14.12.2017
14.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense