| контакт | маркетинг
АВТО-МОТО

22.10.2016

Алиоски со осми гол за Лугано!

Македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски го постигна осмиот гол во швајцарското првенство за Лугано, носејќи му на својот тим 2:2 реми против шампионот Базел

Базел поведе на почетокот на вториот дел, но потоа домаќините направија пресврт. Водечкиот гол за Лугано го постигна Алиоски од пенал во 75. минута, за во самиот финиш Кала исто така со удар од белата точка да израмни на 2:2. Со овој погодок македонскиот репрезентативец е сам на врвот на листата на стрелците со 8 голови. Базел е лидер со 32 бода и без пораз по 12 кола, а Лугано е на петтата позиција со 16 бодови.Датум: 22.10.2016, 22:04
Статијата е прочитана 1529 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense