| контакт | маркетинг
ТЕНИС

11.12.2016

Сламерс по вторпат со ИПТЛ круната

Сингапур Сламерс ги „уништија“ Индијан Ејсис со 30:14 во Хајдерабад, Индија за да ја вратат титулата од Интернационалната тениска премиерлига (ИПТЛ)

Поранешниот светски број 1, Карлос Моја беше спектакуларен во победата над Марк Филипусис со 6:4 за добивање на предност, по што Кики Бертенс ги победи Кирстен Флипкенс и Санија Мирза со 6:3 во женскиот сингл меч. Мирза ја замени Флипенс во средината на нечот.
Марчело Мело и Бертенс потоа со 6:1 доминираа над Мирза и Роан Бопана, по што Мело и Ник Кирјиос со 6:2 ги победија Фелисијано Лопез и Иван Додиг за да го направат последниот сингл меч беспотребен. Маркос Багдатис во тој меч со 6:4 го победи Фелисијано Лопез.
Ова е трета година да се игра „премиерлигата“ во тенисот, со мечеви во еден сет низ неколку градови во Азија, но оваа година поради финансиските проблеми на индиските организатори отсуствуваа големите имиња.Датум: 11.12.2016, 16:42
Статијата е прочитана 965 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense