| контакт | маркетинг
ТЕНИС

08.02.2015

Штих: „Федерер и Надал се премногу совршени“

Германецот Михаел Штих, поранешниот светски рекет број 3, вели дека сегашната тениска генерација не нуди многу забава за фановите

Тој ги критикуваше карактерите на Рафаел Надал и Роџер Федерер, сметајќи ги како „премногу меки“. Според Штих, на тенисот му треба забава каква што во минатото нудеа играчи како Џон Мекинро и Јаник Ноа.
„Мислам дека сегашната генерација тенисери направи голема грешка. Тие играат одличен, фантастичен тенис, но не знаеме ништо за нив. Тие се премногу совршени, а од друга страна немаат никаков карактер“, вели Штих.Датум: 08.02.2015, 20:05
Статијата е прочитана 1513 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
14.12.2017
14.12.2017
14.12.2017
14.12.2017
14.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense