| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.01.2017

Пелистер го донесе и Фернандо Силва (ВИДЕО)

Бразилскиот напаѓач Фернандо Силва Дос Сантос е најновото име во ростерот на амбициозниот битолски клуб

Фернандо Силва Дос Сантос (25) е нов фудбалер на Пелистер. Станува збор за исклучително квалитетен напаѓач кој досега има играно, покрај другите, и за Славија Софија, Санлуфаспор а последен клуб му бил Монтана од Бугарија. Со ангажманот на Фернандо Силва, колонија бразилци во Пелистер се зголеми на тројца. Имено тука се и Лукас Гоијано и Фернандо Аугусто.

Fernando Silva - Highlights Video from PFoot DVD 9 on Vimeo.Датум: 10.01.2017, 12:53
Статијата е прочитана 6120 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense