| контакт | маркетинг
ТЕНИС

15.10.2016

Баутиста му пресуди на Ѓоковиќ

Шпанскиот тенисер Баутиста го совлада првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ со 6:4, 6:4, и приреди голема сензација за пласман во финалето на турнирот во Шангај.

Првото полуфинале на турнирот во Шангај започна со сензација, откако Шпанецот Баутиста Агут го совлада Новак Ѓоковиќ со 6:4, 6:4 за пласман во финалето. На овој пораз највеќе се радува Енди Мареј кој е сè поблиску до првото место на АТП листата. Доколку денеска слави во полуфиналето против Французинот Жил Симон, а потоа и го освои Шангај во тој случај може да го симне српскиот тенисер од врвот.Датум: 15.10.2016, 13:13
Статијата е прочитана 1040 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense