| контакт | маркетинг
АВТО-МОТО

16.10.2016

Себастиен Ожие повторно е рели ВРЦ шампион

Себастиен Ожие ја освои петтата ВРЦ победа оваа година на Каталонското рели во Шпанија за во исто време да ја запечати четвртата рели титула во низа

По повлекувањето на деветкратниот шампион и француски сонародник на Ожие, Себастиен Леб во 2012 година, Ожие доминира во спортот и не покажува знаци дека е подготвен да „попушти“.
На крајот на 19-те етапи, 32-годишниот Ожие имаше 15.6 секнди предност пред Дани Сордо во Хјундаи, додека подиумот го комплетираше Белгиецот Тјери Нојвил. Со ова Ожие има 95 поени предност пред колегата Андреас Микелсен на само три релија до крајот.Датум: 16.10.2016, 14:20
Статијата е прочитана 850 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense