| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.01.2017

Шкендија ќе се „тестира“ со Пелистер, Габала, Термалика, Подбрезова...

Место утре, тетовци во Охрид ќе отпатуваат во петок

Познат е „возниот“ ред на Шкендија во врска со пријателските средби во текот на зимските подготовки. Во Охрид момците на тренерот Томас Брдариќ би требало да се сретнат со Новаци и Пелистер. Во Анталија пак закажани се дуелите со Габала, Термалика, Подбрезова. Се бараат уште два ривали. Инаку „генералката“ пред стартот на пролетниот дел ќе го има 12 февруари, противникот допрва ќе се знае. Инаку место утре, поради студеното време, Шкендија во Охрид ќе отпатува во петок.Датум: 09.01.2017, 18:15
Статијата е прочитана 2857 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense