| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.01.2016

Пелистер ги пали „моторите“

Денеска со прозивката во означена во 11:00 часот во хотелот „Тино“ во Охрид, тимот на Пелистер и официјално ги стартуваше овогодиншените зимски подготовки

Тимот како што е добро познато во овој преоден рок го засилија Јасмин Мециновиќ, Мартин Блажевски и Баже Илијоски. Тројцата искусни играчи се појавија утринава во Охрид заедно со староседелците од битолскиот состав. Сеуште се очекува да пристигне тренерот Наџи Шенсои кои има провлем со конекцијата со Македонија. Битолчани во нашиот најголем туристички центар ќе остане десетина дена во кој ако се биде како што треба ќе одигра и прјателски меч против Шкендија.Датум: 10.01.2017, 13:29
Статијата е прочитана 4710 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense