| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.01.2017

(ВИДЕО+ФОТО) Томас ја „стартуваше“ Шкендија

Од денеска и тетовските „црвено - црни“ се во погон. Со новиот тренер Томас Брдариќ, Шкендија и официјално стартуваше со подготовките.

Томас Брдариќ ја „стартуваше“ Шкендија, тргна во поход на успешна пролет и по можност титула во шампионатот. По кусиот состанок со играчите и запознавањето, Брдариќ и неговите пулени го одработија и првиот тренинг.


Во Тетово ќе се работи до 10 јануари за кога е закажана преселбата во Охрид, за да од 21 јануари се заминува во Анталија.Датум: 08.01.2017, 15:08
Статијата е прочитана 3963 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense