ФУДБАЛ
21.01.2017
Даниел Авеамовски стартуваше одлично во љубљанска Олимпија
21.01.2017
Филип Илиќ е пред трансфер во Ерменија. Поточно во тимот на Гандзасар
21.01.2017
Нашиот напаѓач продолжува да „тресе“ во кипарскиот шампионат. Попладнево тој на АЕК Ларнака му донесе бод на гостувањето кај Арис
21.01.2017
21.01.2017
Пред влегувањето во авионот со кој заедно летнаа за Анталија, фудбалерите на Вардар и Шкендија се дружеа во холот на скопскиот аеродром
20.01.2017
Стивен Џерард не може без Ливерпул. Поранешниот капитен на англискиот гигант ќе работи во академијата на тимот од која самиот произлезе
20.01.2017
Голгетерот на Борусија Дортмунд, Пјер-Емерик Обамејанг, вели дека никогаш нема да премине во Баерн Минхен
19.01.2017
19.01.2017
Чонбук Моторс со мито победувал во домашниот шампионат
18.01.2017
Горан Пандев и Џенова се елиминирани во 1/8 финалето од Купот на Италија, откако беа поразени од Лацио со 4:2
повеќе >
КОШАРКА
21.01.2017
Вторпат во само два дена, Кожув го совлада Куманово, овојпат во натпревар од Првата лига со 80:69
20.01.2017
Карпош Соколи стигнаа до 77:74 победа над МЗТ Скопје во македонското дерби во АБА-лигата, нанесувајќи му го на македонскиот шампион 10. пораз во 10. гостување во регионалното натпреварување
20.01.2017
19.01.2017
Македонскиот репрезентативец Предраг Самарџиски по вторпат ќе настапува во српскиот тим Мега Лекс, потпишувајќи нов договор
19.01.2017
19.01.2017
18.01.2017
18.01.2018
16.01.2017
11.01.2017
повеќе >
РАКОМЕТ
21.01.2017
Филип Миркуловски беше човекот кој недостасуваше во осминафиналната пресметка со Норвешка, но повратникот во националниот дрес вели дека неговиот кам-бек не важи само за Франција
21.01.2017
Македонскиот селектор Лино Червар по елиминацијата на ракометарите во осмина-финалето од Норвешка, вели дека пласманот на Македонија во Франција не е неуспех
21.01.2017
Четврт-финалето беше недостижна цел на нашата ракометна репрезентација, откако во Албервил бевме декласирани од силната Норвешка, која не победи со 34:24 (12:10)
21.01.2017
Нашите ракометари денеска против Норвешка ќе бараат поместување на мундијалската граница и пласман во четврт-финалето. Докажавме дека можеме против нив во Полска пред една година, и сега треба да го повториме тоа
21.01.2017
„Мислам дека Норвешка ќе помине во четврт-финалето, но тоа во голема мера зависи и од Лазаров. Главната цел на норвешките ракометари ќе биде да се сопре капитенот на Македонија“, изјави Херем
21.01.2017
Ракометарите на Македонија и на ова првенство ги имаат најверните навивачи кои вчера отпатуваа повеќе од 600 километри од Мец во Албервил за да ги поддржат и на денешната средба со Норвешка
20.01.2017
20.01.2017
20.01.2017
20.01.2017
повеќе >
ТЕНИС
19.01.2017
17.01.2017
Новак Ѓоковиќ го мина првото коло на Австралискиот опен со победа над Фернандо Вердаско за помалку време отколку што на Иво Карловиќ и Хорасио Зебаљос им требаше да комплетираат еден сет!
12.01.2017
Долгата пауза поради повреда и следствениот пад на рејтинг-листата создаде тешка ждрепка за 17-кратниот гренд слем шампион Роџер Федерер на Австралискиот опен, каде што ќе биде само 17. носител
07.01.2017
Новак Ѓоковиќ со тешки маки успеа да ја одбрани титулата од Катар опен, победувајќи го својот најголем ривал, светскиот број 1, Енди Мареј со 6:3/5:7/6:4
28.12.2016
Поранешната светска тенисерка број 1, и шампионка од Ролан Гарос, Србинката Ана Ивановиќ објави дека се повлекува од тенисот на само 29 години
11.12.2016
27.11.2016
Федерико Делбонис го совлада хрватскиот ветеран Иво Карловиќ со 6:3/6:4/6:2 во Загреб за на Аргентина да и ја донесе првата титула од Дејвис купот во петтото финале за јужноамериканската нација
20.11.2016
Енди Мареј за час и 35 минути игра го победи Ѓоковиќ со 6:3/6:4 во финалето на завршниот турнир од сезоната за да осигура дека ќе заврши како број 1 на крајот на годината
19.11.2016
Новак Ѓоковиќ ќе се обиде да го врати првото место на АТП-листата со победа над Енди Мареј во финалето на завршниот турнир на годината во Лондон, откако двајцата имаа различни победи во полуфиналето
18.11.2016
Џејми Мареј му се приклучи на својот помлад брат Енди Мареј на врвот на АТП-листата, откако беше потврдено дека Шкотланѓанецот и Бразилецот Бруно Соареш ќе ја завршат 2016 како прворангирана двојка
повеќе >
АВТО-МОТО
16.01.2017
По многу шпекулации и непотврдени вести, конечно се потврди дека Мерцедес потпишаа договор со Финецот Валтери Ботас од Вилијамс, кои испразнетото место ќе го пополнат со Фелипе Маса. Мерцедес го „згрижија“ и Паскал Верлајн во тимот на Заубер
25.12.2016
Шефот на Мерцедес, Тото Волф, го опиша интересот на тимот за Валтери Ботас како „деликатна ситуација“ и додаде дека нема гаранција дека Финецот ќе се приклучи на „Сребрената стрела“
21.12.2016
Трикратниот светски шампион, Луис Хамилтон го критикуваше водството на Формула 1 и даде идеи како спортот да просперира во САД
20.12.2016
Фелипе Маса ја прифатил понудата да остане во Формула 1 и следната година со тимот на Вилијамс, со што се исполнети сите предуслови Валтери Ботас да го замени пензионираниот шампион Нико Розберг во тимот на Мерцедес
12.12.2016
Четирикратниот рели ВРЦ шампион, Себастиен Ожие потпиша едногодишен дотговор со тимот на М-Спорт Форд откако тимот со кој ги освои трофеите Фолскваген се повлече од спортот
08.12.2016
Тимот на Мерцедес на шега објави оглас во британскиот магазин „Аутоспорт“ во кој бараат замена за пензионираниот Ф1 шампион Нико Розберг
07.12.2016
Мото ГП стана првата моторспорт серија која склучи повеќегодишен договор со компанија која ќе го надгледува обложувањето на серијата
07.2016
02.12.2016
Нико Розберг шокантно најави повлекување од Формула 1 неколку дена откако ја освои својата прва светска титула, победувајќи го вечниот ривал Луис Хамилтон
29.11.2016
Абу Даби и во вторникот беше дом на Ф1 болидите, откако Пирели го комплетираше последниот ден тестирање на новите гуми за 2017 со тимовите на Ферари, Ред Бул и Мерцедес
повеќе >
НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.01.2017
21.01.2017
21.01.2017
21.01.2017
21.01.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense