Авто-мото

ДЕБИТИРАШЕ ВО 2001. ГОДИНА ВО „НАЈБРЗИОТ ЦИРКУС“

Фернандо Алонсо најави крај на Ф1 кариерата

Австрија значи „Дукати“: Одличен триумф на...

Возачот на Дукати, Хорхе Лоренцо триумфираше на Големата награда на Австрија,...

Маркез со пол-позиција во Австрија, очаен ден за...

Актуелниот шампион во најсилната класа на Мото ГП ќе стартува од пол позицијата...

НИКИ ЛАУДА ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА: При свест е,...

Легендарниот австриски возач на Формула 1, Ники Лауда добро се опоравува после...

Порше со двојна победа во Ле Ман на 24-часовниот маратон

Порше уште еднаш направи историја и ги освои двете класи на ГТЕ на најтешката и најдолга трка во светот.

ЗБОГУМ ЗА РЕНО: Ред Бул догодина ќе вози со мотори на Хонда

Формула 1 тимот потпиша двогодишен договор со јапонскиот производител на мотори и од следната сезона ќе има сосема нов „лик".

ЕПСКО ВРАЌАЊЕ: Лоренцо ја освои и Каталуња пред Маркез и Роси! (Видео)

Возачот на Дукати триумфираше на Големата награда на Каталонија во рамките од Мото ГП шампионатот.

Бузалковски вистинско изненадување во класата МХ опен

На првата трка која се одржа на патеката „Лагово" кај Прилеп во организација на мото клубот „Ноќни волци" во соработка со екстрим клубот „Сторм Рајдерс" мотокросистите од Ендуро Тим Водно Скопје беа успешни речиси во сите класи.

Фетел ја освои Канада за 50 победа во кариерата

Себастијан Фетел ја оствари 50. победа во кариерата во Формула 1 и е само четвртиот возач со ова постигнување зад Михаел Шумахер, Луис Хамилтон и Алан Прост.

ФЕТЕЛ: Станав на 'вистинската нога', тоа беше добар знак

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел се пошегува со новинарите откако се избори за најдоброто стартно место за ГП на Големата награда на Канада која се вози вечерва на патеката „Жил Вилнев"

Повторно „високи октани" на Водно

Ридско автомобилската трка на Водно, која ќе се одржи викендов од 8 до 10 јуни, на патеката на Водно во Скопје, а во организација на АКК Примо авј „Пролет" и ќе се бодува во државниот шампионат на Република Македонија на ридски патеки.

РОСИ: И понатаму не сум доволно брз...

Деветкратниот светски шампион, Валентино Роси рече дека нешто му недостасува да се бори за титулата и покрај освоеното трето место на ГП за Големата награда на Италија по кое напредуваше на второто место во генералниот пласман.

Ечи македонската химна во Бугарија, Бузалковски повторно со победа!

Викендов се возеше петтата трка од БМУ ЕВРОПСКИОТ шампионат во брзински моторциклизам,каде што се натпреварува и нашиот најмлад натпреварувач Христијан Бузалковски, од Ендуро Тим Водно – Скопје.

Дојде и тој ден – Лоренцо победи на Дукати

Дури 18 месеци откако се придружи на тимот на Дукати, Хорхе Лоренцо освои прво место во една трка во шампионатот Мото ГП.

Pages