Авто-мото

Распоред на трки: Ф1 сезоната 2019 ќе започне во...

Сезоната ќе започне со Големата награда на Австралија во „Алберт Парк", а...

Раиконен во болидот на Заубер, за прв пат по 2001...

Кими Раиконен повторно се најде во кок-питот на Заубер по цели 17 години.

СИНОТ НА ЛЕГЕНДАРНИОТ ШУМАХЕР: „Тато ми е идол,...

За прв пат Мик Шумахер отворено зборува за својот славен татко...

20 години од смртта на Аиртон Сена: „Чувствуваше дека Имола не е безбедна“ (ВИДЕО)

„Аиртон беше многу загрижен. Беше јасно дека болидите не работат добро на таа конфигурација и тој сфати дека таа патека е небезбедна во такви околности“, вели неговиот внук Бруно.

Швајцарката Де Силвестро го тестираше болидот на Заубер (ВИДЕО)

Симона Де Силвестро за прв пат возеше Формула 1 минатиот викенд. Де Силвестро (25) која се натпреварува во американски “ИндиКар“ својот прв тест го направи на патеката Фиориано која е во сопственост на Ферари, во...

Хет-трик на Маркез во Мото ГП

Мотоциклистот на Репсол Хонда, Марк Маркез дојде до третата победа на исто толку трки оваа сезона во Мото ГП шампионатот. Актуелниот првак денеска на трката за Големата награда на Аргентина беше побрз од своите...

Нова победа на Стефановски во Европскиот шампионат

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски - Иџе ја забележа и втората победа во групата Н во втората трка од Европскиот шампионат на ридски патеки што се возеше на патеката во Рехберг, Австрија. Откако пред...

Маркез тргнува прв, за „хет-трик“

Светскиот првак во МотоГП, Марк Маркез ја освои третата пол позиција по ред, пополнувајќи го шпанскиот квартет по квалификациите за ГН на Аргентина што утре треба да се вози на патеката Термас де Рио Хондо. Покрај...

Мерцедес ќе им забрани „меѓусебна борба“ на Хамилтон и на Розберг

Шефот на Мерцедес, Тото Волф најави дека конкурентите за титулата, Луис Хамилтон и Нико Розберг ќе бидат „зауздани“ во меѓусебната борба на патеката, во случај ривалите да им се приближат. Моментниот лидер во Ф1, им...

Шумахер се разбудил од кома?

Германскиот Ф1 возач кој пред крајот на 2013 година доживеа тешка несреќа за време на скијање, Михаел Шумахер се разбудил од кома, пренесуваат шпанските медиуми. Наводно, менаџерката на некогашниот шампион, Сабине Кем...

Хорнер: Фетел не може да се навикне на новиот болид

Себастијан Фетел e далеку од настапите од минатата сезона, а дека проблемот е во него, а згора на тоа со нетрпение ја почна врската со новиот колега, Даниел Рикардо. Но, од Ред бул велат дека сето тоа не е ништо страшно...

Дукати хендикепиран: Крачлоу нема да вози во Аргентина

Дукати ќе остане без Кал Крачлоу на претстојната трка за големата награда на Аргентина. Британецот имаше инцидент на последното ГП, во Остин, но тогаш не изгледаше сериозно, затоа што само го дислоцира малиот прст на...

Михаел Шумахер обвинет за предизвикување на сообраќајна несреќа

Легендарниот возач во Формула 1 Михаел Шумахер е обвинет за предизвикување на сообраќајна несреќа во Шпанија. Еден анонимен возач на мотоцикл од Шпанија поднесе тужба против Шумахер за предизвикување на несреќа во која...

Pages