Авто-мото

И ДРУГИОТ КАНДИДАТ ЗА ТИТУЛАТА ВО Ф1 ГО ОТКРИ СВОЈОТ АДУТ

Новиот болид на Ферари: Повеќе црно, помалку црвено... (фотогалерија)

Ред Бул промо на првиот болид во соработка со...

Необичната црвено-црна комбинација ќе биде заменета со препознатливите бои на...

Рено го презентираше RS-19 болидот за новата...

Французите очекуваат оваа сезона да се искачат макар еднаш на врвот на...

Вилијамс со Рокит во името и нови бои (ФОТО)

Тимот во претстојната сезона ќе биде Рокит Вилијамс рејсинг, а зад воланот се...

Фетел седна во болид на Ферари

Светскиот првак во Формула 1, Себастијан Фетел седна во болид на Ферари и направи тест круг. Но, сето ова не е најаза за спектакуларен трансфер, туку Германецот седна да тестира болид од 1988 година. Фетел го возеше...

Тони Фернандез ќе го продава Катерхам

Сопственикот на Ф1 тимот Катерхам, Тони Фернандез се одлучил да го продаде тимот, а како главна причина за неговата одлука се наведуваат лошите резултати во последните неколку сезони. Возачите на Катерхам во двете...

Лауда: И јас го мразев Прост, но секое утро му се јавував

Само прашање на време е денот кога ќе дојде до целосен колапс на односите помеѓу Луис Хамилтон и Нико Росберг. По трката за ГН на Монако, се чини дека тој ден е сѐ поблиску. Британецот не може да се помири со фактот...

Мишлен за две години влегува во МотоГП

За две години во МотоГП карванот ќе има нов снабдувач на пневматици, француски Мишелн кој треба да го замени Бриџстон. Многу се зборуваше дека сегашните гуми на Бриџстон се неквалитетни, и имаше полемики дали ќе остане...

Американците конечно победија на Инди 500: Триумф на Рајан Хантер

По осум години пауза Американците беа победници на познатата трка Индијанаполис 500, откако Рајан Хантер стана првиот возач што после 2006 година триумфирал. И не само што ја прекина лошата серија на „домашните возачи...

Престигнувањето на Бјанки - најдобар потег досега во Ф1-шампионатот (ВИДЕО)

Возачот на Марусија, Жил Бјанки на трката за ГН на Монако го изведе можеби најубавиот потег во Ф1 во досегашниот дел од сезоната. Иако стартуваше од последниот ред поради менување на менувачот за време на квалификациите...

Хамилтон: Не сме пријатели со Розберг!

Британскиот Ф1 возач, Луис Хамилтон изјави дека не е пријател со тимскиот колега Нико Розберг. По завршувањето на трката за ГН на Монако на која Мерцедес забележа еден-два победа, Хамилтон изјави дека не е близок со...

Розберг покажа дека е мајстор за Монте Карло

Втора година по ред Нико Розберг победи на трката низ улиците на Монте Карло, но сега триумфот значеше и водство во генералниот пласман. Германецот од Мецедес ја реализира пол-позицијата, остануваjќи на чело на „...

Жил Бјанки стартува претпоследен во Монако

Возачот на Марусија, Жил Бјанки ќе стартува од предпоследната позиција на трката за ГН на Монако. Иако тој квалификациите ги заврши на 19. место, поради менување на менувач комисијата на Ф1 го казни со одземање на...

Монако може да ги скара Хамилтон и Розберг

Во квалификациите за ГН Монте Карло, според очекувањата на првите места се најдоа болидите на Мерцедес. Но, за разлика од „шминката“ однадвор, внатре во тимот почнуваат да се разгоруваат страстите откако Розберг го...

Pages