Авто-мото

ЗБОГУМ ЗА РЕНО: Ред Бул догодина ќе вози со...

Формула 1 тимот потпиша двогодишен договор со јапонскиот производител на мотори...

ЕПСКО ВРАЌАЊЕ: Лоренцо ја освои и Каталуња пред...

Возачот на Дукати триумфираше на Големата награда на Каталонија во рамките од...

Бузалковски вистинско изненадување во класата МХ...

На првата трка која се одржа на патеката „Лагово" кај Прилеп во организација на...

Маркез победник, но голем инцидент ја одбележа трката

Шпанскиот возач Марк Маркез славеше триумф на трката за Големата награда на Шпанија во Мото ГП шампионатот, но неколку кругови претходно се случи инцидент кој ја засени победата на возачот на Хонда.

Камиказа Кане!

Возачот на Естрела Галисија Арон Кане предизвика инцидент за време на трката за Големата награда на Шпанија во Мото 3 категоријата, бидејќи четири круга пред крајот од патеката ги исфрли Хорхе Мартина, Ен Бастијани и Тони Арболино.

Иџе седми на првата трка во Ле Кастелет

Игор Стефановски - Иџе предмалку ја извозе првата трка во „ТЦР Европа" шампионатот и заврши на седмата позиција.

И Мајами добива трка во Формула 1?

Се чека само на „ДА" од градското собрание на Мајами за да во октомври 2019 година се вози нова, спектакуларна трка во Формула 1

ПРЕД 24 ГОДИНИ: Кога Ајртон Сена се заби во бетонскиот ѕид во Имола и го натера целиот свет да плаче (ВИДЕО)

Има такви моменти во историјата за кои точно се сеќавате каде сте биле и што сте правеле. Еден од нив е 1 мај од сега веќе далечната 1994 година. Денот кога, според многумина, си замина најголемиот возач кој возел во некој болид од Формула 1.

Хамилтон го освои Баку: Си ги зема сите „подароци" од конкуренцијата

Луис Хамилтон е победникот на 4. Трка од Формула 1 која се возеше во Азербејџан

Фетел ќе тргне прв во Баку, Хамилтон е веднаш до него

Себастијан Фетел стигна до својата 53. пол-позиција во кариерата откако попладнево беше најбрз во квалификациите за ГН на Азербејџан, 

ХАМИЛТОН ОТКРИ ИНТЕРЕСНА РАБОТА: Венгер ме викаше да тренирам со Арсенал

Четирикратниот светски шампион Луис Хамилтон има огромен респект кон Арсен Венгер и откри дека францускиот стручњак го повикал да тренира заедно со другиот дел од „топчиите"...

ИЏЕ СО „ХЈУНДАИ" ВО ТЦР ШАМПИОНАТОТ

Најуспешниот македонски автомобилист, Игор Стефановски – Иџе го претстави новиот автомобил „ Hyundai i30 TCR " со кој ќе се натпреварува во ТЦР европската серија.

Уште еден евро-подиум за младиот Станковиќ

Овој викенд се оддржа Мотокрос трка во Превеза, под името (Crazy Mad Games) куп на Грција, каде што макеоднскиот мотоциклист Христијан Станковиќ зема учество и стигна до третата позиција...

Pages