ЕНДУРО ТИМ ВОДНО СКОПЈЕ – ШАМПИОН ВО ЕНДУРО

Ендуро Тим Водно најдобри за 2018 година (ФОТО)

Клубот за оваа 2019 година го засили тимот со уште неколку возачи кои ќе настапат на Македонскиот и Европскиот Шампионат.

објавено: 4 јануари 2019 - 16:15

По извозени четири ендуро трки, една во Берово, две во Скопје и една во Велес, клубот Ендуро Тим Водно во екипниот пласман успеа да го освои првото место во конкуренција од седум Мото клубови и се закити со титулата шампион за 2018 година.

Ендуро Тим Водно, освен во Ендуро Шампионатот, ја освои и вицешампионската титула во Мотокрос шампионатот. Поточно во конкуренција од осум Мото клубови Ендуро Тим Водно екипно го освои второто место.

Најново во Авто-мото