МАКЕДОНЕЦОТ ПОКРАЈ ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА СО НОВ УСПЕХ

Бузалковски со победа се враќа од Бугарија (ВИДЕО)

Христијан Бузалковски се враќа со победа од последната трка за сезона 2018 која се возеше изминатиот викенд на патеката во Плевен, Бугарија.

објавено: 23 октомври 2018 - 08:00

Македонскиот натпреварувач покрај Европската титула го освои и Бугарскиот национален шампионат.

И за оваа сезона можеме слободно да кажеме дека тој е најуспешниот моторциклист во нашата држава.

Најново во Авто-мото