Авто-мото

Бузалковски вистинско изненадување во класата МХ...

На првата трка која се одржа на патеката „Лагово" кај Прилеп во организација на...

Фетел ја освои Канада за 50 победа во кариерата

Себастијан Фетел ја оствари 50. победа во кариерата во Формула 1 и е само...

ФЕТЕЛ: Станав на 'вистинската нога',...

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел се пошегува со новинарите откако се избори...

Повторно „високи октани" на Водно

Ридско автомобилската трка на Водно, која ќе се одржи викендов од 8 до 10 јуни, на патеката на Водно во Скопје, а во организација на АКК Примо авј „Пролет" и ќе се бодува во државниот шампионат на Република Македонија на ридски патеки.

РОСИ: И понатаму не сум доволно брз...

Деветкратниот светски шампион, Валентино Роси рече дека нешто му недостасува да се бори за титулата и покрај освоеното трето место на ГП за Големата награда на Италија по кое напредуваше на второто место во генералниот пласман.

Ечи македонската химна во Бугарија, Бузалковски повторно со победа!

Викендов се возеше петтата трка од БМУ ЕВРОПСКИОТ шампионат во брзински моторциклизам,каде што се натпреварува и нашиот најмлад натпреварувач Христијан Бузалковски, од Ендуро Тим Водно – Скопје.

Дојде и тој ден – Лоренцо победи на Дукати

Дури 18 месеци откако се придружи на тимот на Дукати, Хорхе Лоренцо освои прво место во една трка во шампионатот Мото ГП.

„ДОКТОРСКО ВОЗЕЊЕ" НА МУГЕЛО: Валентино Роси на пол-позицијата

Шестата трка во сезоната на Мото ГП шампионатот, Големата награда на Италија од првата стартна позицја ќе ја почне возачот на Јамаха кој беше најдобар во квалификациите...

По ваков пад чудо е што заврши без скршеници (видео)

На тренингот во Мото ГП шампионатот во италијанскиот Муџело се случи страшен инцидент

Рикиjардо победи, му одолеа на Фетел

Возачот на Ред бул ја забележа втората победа сезонава во трка во која беше прв од почеток до крај, но цело време под силен притисок на возачот на Ферари

ПОЛ ПОЗИЦИЈА ЗА РИКИЈАРДО: Плус и рекорд на патеката во Монте Карло!

Во шестата трка од овогодинешниот шампионат во Формула 1 за Големата награда на Монако, од првото стартно место ќе тргне возачот на Ред Бул...

РАДОСТ ВО ФОРМУЛА 1: Грид девојките повторно на стартот (ФОТО)

Откако имаа сериозен проблем со навивачите, сопствениците на Формула 1, компанијата „Либерти Медиа" одлучи да јги врати преубавите хостеси на патеката...

Маркез го покори и Ле Ман

Шпанецот Марк Маркез е победник на трката за ГН на Франција на патеката Ле Ман и првпат по 2014 година забележа три победи по ред во шампионатот. Ова му е 64. триумф во кариерата.

Pages