| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.09.2017

Вардар - Зенит завршува 1:1!

Досега сите мечеви во Европа, меѓу наши и руски клубови, кога се играле во Македонија завршувале 1:1. Значи утре на средбата Вардар - Зенит „треба“ да биде 1:1


Утрешната средба од 1. коло во „Л“ групата во ЛЕ меѓу Вардар и Зенит ќе заврши 1:1. Да, тоа е тој резултат но само ако и се верува на традицијата. Имено на досегашните четири меча меѓу нашите и руските клубови во Европа, кога се играле во Македонија, крајниот резултат бил 1:1. Цементарница - Ростелмаш беше 1:1, Вардар - ЦСКА беше 1:1, Работнички - Локомотив Москва беше 1:1 и пред две години Работнички - Рубин Казан беше 1:1. Инаку вкупно нашиот биланс со клубовите од Русија е 1-4-3. Единствената победа ја забележа Вардар на гости со ЦСКА со 2:1. И тоа е единствената елиминација што сме ја забележале над клуб од Русија.Датум: 13.09.2017, 14:26
Статијата е прочитана 1458 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense