| контакт | маркетинг
РАКОМЕТ

13.08.2017

Шампионите лесно преку Гумерсбах

Вардар во третиот натпревар на германскиот турнир „4 клуба“ ја забележа првата победа, откако со 37:26 го декласираше Гумерсбах

За разлика од формата покажана при поразите од Бергишер и од Рајн Некар Левен, овојпат европските шампиони доминираа од почетокот до крајот и имаа предност од 18:11 на полувремето.Датум: 13.08.2017, 15:15
Статијата е прочитана 893 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.02.2018
24.02.2018
24.02.2018
24.02.2018
24.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense