| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.09.2017

Играше за Вардар, сега навива за Зенит

Можеби малкумина се сеќаваат на Олег Бајковс. Фудбалерот од Летонија кој што забележа неколку настапи за Вардар во својата кариера како лев бек, е веќе во Скопје

Тој е страстен навивач на Зенит, и утре ќе биде на трибините на нашиот стадион.
„Да, веќе сум во Скопје. Ќе навивам за Зенит. Тоа е мојот клуб. Секаде одам со него, и нема да пропуштам да дојдам во Скопје, во градот каде што живеев некое време“, ни изјави Бајковс.
Бајковс одамна навива за Зенит, и оди речиси на сите патувања. Во моментов е надвор од фудбалот, и често е на релација Кипар - Санкт Петербург.Датум: 13.09.2017, 16:43
Статијата е прочитана 3974 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense