| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.01.2017

Алиоски номиниран за „Златните единаесет“ во Швајцарија

Нашиот репрезентативец и фудалер на Лугано, ќе се најде во идеалниот состав на елитната лига на Швајцарија за 2016 година

Езџјан Алиоски е номиниран за „Златните единаесет“ или идеалниот состав за 2016 година во Првата лига на Швајцарија. Ова информација денеска ја пренесоа медиумите во таа земја, уште се вели што се вели дека официјализирањето на најдобрите единаесет за минатата година ќе се случи на 30 јануари. Алиоски ова го заслужи по извонредните настапи во дресот на Лугано.

 Датум: 11.01.2017, 18:44
Статијата е прочитана 1311 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense