| контакт | маркетинг
МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ

21.04.2017

ЛЕ: Селта на патот на Јунајтед кон финалето

„Црвените ѓаволи“ преку шпански ривал ќе го брка финалето во ЛЕ

Манчестер јунајтед за противник во полуфиналето на Лигата на Европа ја доби Селта, додека Ајакс ќе се пресмета со Олимпик Лион. Јунајтед и Ајакс ќе бидат домаќини на првите мечеви кои ќе се играат на 4 мај, а реваншите се на 11 мај.
Низ историјата Лион никогаш не го победил Ајакс. Скорот им е две ремија и два порази.
За разлика од нив Манчестер јунајтед и Селта никогаш не се сретнале меѓусебе.


ДВОЈКИ ЗА ПОЛУФИНАЛЕ
АЈАКС - ЛИОН
СЕЛТА - МАН.ЈУНАЈТЕДДатум: 21.04.2017, 13:24
Статијата е прочитана 1177 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense