| контакт | маркетинг
КОШАРКА

12.08.2017

Македонија, на крајот, е подбра од Косово

Македонија одигра одлично второ полувреме за да го совлада Косово со 87:74, за прва победа во претквалификациите за Светското првенство

Со победата над 4 поени разлика, Македонија уште има надеж за пласман како втори во група, доколку оствариме победа на гости кај Естонија, или Естонците се подобри од Косово во Приштина.
Во ВИП Арената „Борис Трајковски" во Скопје имаше 200-300 гледачи, а играше македонската сениорска репрезентација, некогаш четврта во Европа.
Теодор застана на од него очекувани 24 поени, Костоски имапе 16, Стојановски 14, а сето тоа го надгради Младеновски, со 12. поени и 7. Скока.

Македонија – Косово 87:74 (19-22; 21-19; 23-13; 24-20)Датум: 12.08.2017, 22:44
Статијата е прочитана 1970 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.02.2018
17.02.2018
17.02.2018
17.02.2018
17.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense