| контакт | маркетинг
РАКОМЕТ

11.01.2016

Македонија против Тунис без Митревски, Арнаудовски и Пешевски

На утрешниот против Тунис, Македонија изненадувачки нема да настапи со голманот Митревски кој беше избришан заедно со Пешевски и Арнаудовски

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Лино Червар неочекувано се одлучи да не смета на услугите на Никола Митревски на утрешниот меч против Тунис. Голманот на Бенфика, заедно со Жарко Пешевски и Ристо Арнаудовски не се најдоа на скратениот список од страна на селекторот.
Според сите најави, Митревски требаше да биде нашата прва опција на голот. Но, очигледно дека Червар има поинакви планови. Така, на голот на Македонија, на утрешниот меч кој се игра од 17:45 часот ќе се менуваат Кирил Колев и Благојче Трајковски.Датум: 11.01.2017, 19:28
Статијата е прочитана 1560 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense