| контакт | маркетинг
РАКОМЕТ

11.01.2017

ЕХФ: Лазаров најдобар за месец декември

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров е прогласен за најдобар играч во Лигата на шампиони за месец декември.

Кире Лазаров е прогласен за најдобар ракометар за декември во Лигата на шампиони.
„Голема чест претставува за мене што бев избран за најдобар ракометар во декември, бидејќи ова е прва ваква чест во мојата кариера. Големиот број на ракометни ѕвезди кои што се дел од европските натпреварувања и даваат дополнителна тежина на оваа награда. Благодарност до сите тие кои што го дадоа гласот за мене", изјави Лазаор.
Покрај десниот бек на Барселона, наградата за најдобра ракометарка за последниот месец од минатата година замина кај Нике Грот од Ѓер.Датум: 11.01.2017, 16:24
Статијата е прочитана 1072 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense