| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.02.2017

Ставрев на Арената, Мечкаровски во Струмица


Предмалку во ФФМ со ждрепка беа одредени судиите за неделните мечеви од 19. коло во Првата лига


Александар Ставрев од Скопје ќе биде главен судија за мечот меѓу Вардар и Шкупи. Димитар Мечкаровски пак ќе го суди пелагониското дерби во Струмица. Стојанче Стојанов ќе ја дели правдата на средбата во Тетово, марјан Маркоски ќе суди во Ѓорче а Дејан Јакимовски на мечот во Штип. Така сакаше денешната ждрепка со која се одредуваа судиите за 19. или прво пролетно коло во Првата лига.


ДВОЈКИ ЗА 19. КОЛО (19.02.2017 - НЕДЕЛА) 14 Ч
СКОПЈЕ: ВАРДАР - ШКУПИ
Судија: Александар Ставрев (Скопје).
ТЕТОВО: ШКЕНДИЈА - СИЛЕКС
Судија: Стојанче Стојанов (Штип).
СТРУМИЦА: ПОБЕДА - ПЕЛИСТЕР
Судија: Димитар Мечкаровски (Скопје).
ШТИП: БРЕГАЛНИЦА - РЕНОВА
Судија: Дејан Јакимовски (Скопје).
СКОПЈЕ: МАКЕДОНИЈА ЃП - РАБОТНИЧКИ
Судија: Марјан Маркоски (Охрид).Датум: 17.02.2017, 12:16
Статијата е прочитана 3265 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.03.2018
21.03.2018
21.03.2018
21.03.2018
21.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense