| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.09.2017


Нестор погоди и против Про Верчели (видео)


Трет гол на македонскиот интернационалец во Серија Б


Македонскиот напаѓач го постигна својот трет гол во Серија Б сезонава, а овојпат ја затресе мрежата на Про Верчели. Палермо со неговиот погодок изедначи на 1:1 во првото полувреме. Тоа беше бугарско-македонска комбинација: Чочев го пронајде Несторовски во шеснаесетникот, а овој шутираше во небранетиот агол на противничкиот голман. Претходно Нестор погодуваше против Специја и Перуџа.


Ilija Nestorovski GOAL - Palermo 1-1 Pro... by taraskorytko1

Датум: 25.09.2017, 21:33
Статијата е прочитана 834 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense