| контакт | маркетинг
МИКС

13.09.2017

Летната Олимпијада во Париз (2024) и Лос Анџелес (2028)

Интернационалниот олимписки комитет (ИОЦ) го потврди тоа што се очекуваше во изборот на следните два града домаќини на Олимписките Игри - Париз ќе биде домаќин во 2024 година, додека Лос Анџелес ги добива Игрите во 2028 година

По три неуспешни кандидатури и повлекувањето на главниот ривал Лос Анџелес, Париз ја доби поддршката на состанокот на ИОЦ во Лима, Перу, додека Лос Анџелес уште во јуни се договори со ИОЦ да ја добие организацијата на Игрите во 2028 година.Датум: 13.09.2017, 20:01
Статијата е прочитана 368 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
20.02.2018
20.02.2018
20.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense