| контакт | маркетинг
21.10.2017

Интервју со селекторот Игор Ангеловски, за тоа зошто не е омилен кај екс селекторите, за тоа како ги оценува квалификациите за СП но и за многу други работи
21.10.2017
Клучни мечеви во второлигашката конкуренција. Кој сега ќе освои бодови, дефинитивно ќе има шанса за висок пласман. Останатите ќе се мачат околу опстанокот.
20.10.2017
Продолжува голгетерската серија на македонскиот интернационалец во Турција, кој што сега е на врвот на листата на стрелци во Турција
20.10.2017
Шкендија прва стигна до магичната бројка од 100.000 лајкови односно следбеници на најпопуларната социјалната мрежа „Фејсбук“. Најголемиот ривал Вардар остана втор со 99.724 и му недостасуваат уште 276 да стигне до таа граница. Тетовските „црвено-црни“ пред пет дена заостануваа во бројот на лајкови, меѓутоа денеска први ја поминаа границата од 100.000 лајкови.
20.10.2017
Тетовскиот клуб и клубот од Дизелдорф остварија средба
20.10.2017
БИХ овојпат не победи со минимални 1:0, за разлика од претходниот меч кога загубивме со 3:0.
20.10.2017
Тие 0:6 се најтешкиот пораз на некоја наша екипа во Европа на свој терен
19.10.2017
*„Јас го составувам тимот и затоа моја е вината. Ова е тежок пораз за нас како клуб, како тим, како стручен штаб“ истакна на пресот стратегот на Вардар Чеде Јаневски
19.10.2017
*Реал Сосиедад не е ништо посилен и помоќен од Фенербахче. Проблемот е кај нашиот првак кој е очаен и слаб во однос на оној летен Вардар кој газеше се пред себе
19.10.2017
*Реал Сосиедад испорача шест голови во мрежата на нашиот евро претставник. Очајно издание на момците на Јаневски, заслужен пораз од 0:6
19.10.2017
Со головите на Ојарзабал во 13. и Вилиан во 34. и во 43. минута, Реал Сосиедад води со 3:0 по првите 45 минути
19.10.2017
Интересено - откако ги одработија репрезентативните обврски, голем број наши интернационалци не беа во составот или, пак, беа на клупата за резервни играчи за своите клубови
НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.10.2017
21.10.2017
21.10.2017
21.10.2017
21.10.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense