| контакт | маркетинг
ТЕНИС

13.05.2017

Надал го реши Ѓоковиќ за финале во Мадрид

Рафаел Надал е првиот финалист на АТП турнирот во Мадрид, откако го совлада големиот ривал Новак Ѓоковиќ со 6:2, 6:4.

Рафаел Надал е првиот финалист на АТП турнирот во Мадрид, откако го совлада големиот ривал Новак Ѓоковиќ со 6:2, 6:4. За Надал ова беше прекин на тригодишниот пост против српскиот рекет. Претходно, последната победа беше остварена сега веќе далечната 2014 година и тоа на Ролан Гарос.
Во финалето во Мадрид, Рафа ќе го пречека подобриот од Доминик Тем и Пабло Куевас.Датум: 13.05.2017, 19:37
Статијата е прочитана 560 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense