| контакт | маркетинг
21.11.2017
Со голот на Марко Ѓоргиевски само го намаливме резултатот на 2:1 во финишот на мечот
21.11.2017
Поради фактот што мечот од првиот круг од шампионатот Академија Пандев - Вардар е одложен и се игра на 13 декември, ФФМ одлучи дека овој меч кој следува в недела нема да се игра во Скопје, туку во Струмица.
21.11.2017
ФК Вардар ќе се предаде на Дисциплинска која треба да реши дали ќе има парична казна за шампионот
21.11.2017
Кристијан Стојкоски, офанзивецот на Шкупи според „Македонски спорт“ е играчот на 16. коло во македонската Прва фудбалска лига
21.11.2017
Навивачите на Шкендија ќе го прослават јубилејот на 27. ноември со концерт во спортската сала во Тетово, а дополнително ќе се одлучи дали тоа ќе биде против Ренова или пак против Пелистер кога станува збор за натпреварите
20.11.2017
Завчера, во Штип, нова средба на ветераните на Брегалница и на Беласица
20.11.2017
„Имам конци на усните. Среќа збите и носот ми се здрави“, вели голманот на Вардар
20.11.2017
Денеска македонскиот репрезентативец го продолжи договорот со АЕК за уште 2.5 години
20.11.2017
Хасани со хет-трик, еден гол на Бејтулаи и неколку шанси за поубедлива победа. Тоа е епилогот од мечот меѓу Шкендија и Скопје кој заврши со 4:0
20.11.2017
20.11.2017
По голот примен во судиското продолжение, Академија Пандев има примедби на арбитражата, односно на непотребно одолжениот меч.
19.11.2017
Со голот на Муслиу шампионот го победи Пелистер со 1:0
НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.11.2017
21.11.2017
21.11.2017
21.11.2017
21.11.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense