| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.01.2017

Сулејманов настапи за Јанг Бојс против Шафхаусен

Интернационалецот дефинитивно прави кам-бек

Тауљан Супејманов – Сефери дефинитивно прави кам-бек на фудбалските терени. По долга пауза младиот играч конечно одигра меч за првиот тим на Јанг Бојс. Попладнево Сулејманов настпи во второто полувреме на птијателскиот меќ против Шафхаусен на домаѓен терен, натпревар кој патем заврши со победа на гостите од 3:4. Секако дека ова е одлична вест за нас, затоа што Сулејманов – Сефери е еден од нашите најперспективни фудбалери. Зад него се две операции на колената, долг рехабилитационен период, и одлично звучат овие вести од Швајцарија.Датум: 10.01.2017, 20:53
Статијата е прочитана 2625 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense