| контакт | маркетинг
26.04.2018
Три победи имаат „романтичарите“ на сите четири меча против соседот во текот на оваа сезона. Нешто што и шампионот Шкендија го нема на дуелите со екс првакот
26.04.2018
„Се договоривме со претседателот да останам и во наредната сезона. Отворени ми се вратите тука во Џенова. Имам понуда да бидам дел од оваа екипа и на некоја друга функција по завршување на кариерата“, ексклузивно ни открива Пандев.
26.04.2018
Дисциплинската комисија со 750 евра ги казни битолчани, Вардар пак доби две казни од по 750 евра, Победа 1.200 евра и Шкендија 750 евра
26.04.2018
Тимот на Велазерими вчера триумфираше над тимот на Струга Трим Љум, а кичевци со песна ја прославија победата над директниот ривал во втората лига Запад.
26.04.2018

*Синоќа асот на Џенова и наш најдобар фудбалер, беше гостин на ТВ Премиумспорт каде ги коментираше настаните од мечот меѓу Баерн Минхен и Реал Мадрид. Пандев и на двата великани им дал голови во ЛШ
25.04.2018
Македонија ЃП иако губеше до 0:1, дојде до 3:1 и обезбеди важни три бода во дуелот со Лабуништа која на крајот само намали
25.04.2018
Битолчани после лошата серија, дојдоа до важен триумф на домашен терен
25.04.2018
Нов дебкл за Вардар, трет пораз во низа и трет пораз во исто толку мечеви за новиот стратег Бобан Бабунски. Работнички со 1:0 славеше во 62. соседско дерби
25.04.2018
Пред мечот во Турново капитенот на Академија Пандев Зоран Балдовалиев во името на сите претставници на клубот со цвеќе и подароци им ја честита заслужената шампионска титула на екипата на Шкендија.
25.04.2018
Македонија ЃП до крајот на шампионатот, како и денеска против Лабуништа на домашен терен не смее да помисли на кикс.
НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense