| контакт | маркетинг
КОШАРКА

17.04.2017

Стал во контраритам

Полскиот тим Стал Остров, чиј тренер е Емил Рајковиќ, после серијата од 12 победи по ред, сега има два порази едноподруго.

Овојпат, составот на Рајковиќ беше убедливо надигран од Туров Згожелец со 97:74. Стал остана трети на табелата, но сега веќе не е осамен, туку друштво му прават Торун и Роса Радом кои истотака имаат по 10 порази сезонава. Во следното коло Стал игра дома со лидерот Зиелона гора и со пораз може да паднат на петта позиција.Датум: 17.04.2017, 20:41
Статијата е прочитана 964 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense