| контакт | маркетинг

08.09.2017


Доделени наградите „8 Септември“

Во Собранието на Република Македонија беа доделени наградите “8 Септември” за остварувања во областа на спортот.

Доделени се четири награди за остварувања во областа на спортот на: Петар Белистојаноски (карате), Ристо Магдинчев (ракомет), Александар Коцевски – Џајо (пливање) и Ѓокица Николовски (кајак).
Наградата “8 Септември” се додели по шести пат. На свечениот настан присуствуваа лица од спортот, спортски работници, претставници од спортските федерации.Датум: 08.09.2017, 15:22
Статијата е прочитана 546 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.09.2017
26.09.2017
26.09.2017
26.09.2017
26.09.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense