| контакт | маркетинг

29.07.2017

Фетел постави рекорд на „Хунгароринг“

Возачот на Ферари Себастијан Фетел оствари најбрзо време на третиот тренинг пред квалификациите за ГН на Унгарија

Германецот е сопственик на рекордот во најбрз извозен круг, во време од 1:17.017, додека на второто место беше клупскиот колега Финецот Кими Рајконен со 0.475 секунди послабо време. Другиот Финец, Валтери Ботас од Мерцедес, остана трет со 0.897 секунди послабо време од Фетел.
Фетел за 1.4 секунди го урна претходниот рекорд поставен од Рубенс Баричело во 2004 година.Датум: 29.07.2017, 15:20
Статијата е прочитана 246 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.08.2017
21.08.2017
21.08.2017
21.08.2017
21.08.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense