| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.01.2017

Жуниор и Јуфо се запознаа со Брдариќ

Со задоцнување од три дена, „кариоките“ денеска им се приклучија на своите колеги од Шкендија

Од плажа во Бразил, на минус 15 и на снег во Тетово. Тоа е „приказната“ за Стенио Маркос Жуниор и Нилдо Виктор Јуфо, двајцата интернационалци од Бразил во тетовска Шкендија. Тие со задоцнување од три дена, денеска почнаа со тренинзи и секако, како што личи, прво имаа разговор и запознавање со новиот тренер на тимот Томас Брдариќ.

 


 Датум: 11.01.2017, 15:31
Статијата е прочитана 2728 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense