| контакт | маркетинг
26.04.2018
Шкендија досега има постигнато 84 голови, ако сака сезоната да ја заврши со „стотка“ мора на последните шест средби да постигне 16 голови
26.04.2018
На вардарци не им чинеше Јаневски, го донесоа Бабунски кој пак го има најлошиот старт како тренер во историјата на клубот
26.04.2018
Вчера на стадионот Чаир беа присутни претставниците на турскиот гигант. Дознаваме дека нивна мета е Рон Броја.
26.04.2018
Три победи имаат „романтичарите“ на сите четири меча против соседот во текот на оваа сезона. Нешто што и шампионот Шкендија го нема на дуелите со екс првакот
26.04.2018
„Се договоривме со претседателот да останам и во наредната сезона. Отворени ми се вратите тука во Џенова. Имам понуда да бидам дел од оваа екипа и на некоја друга функција по завршување на кариерата“, ексклузивно ни открива Пандев.
26.04.2018
Дисциплинската комисија со 750 евра ги казни битолчани, Вардар пак доби две казни од по 750 евра, Победа 1.200 евра и Шкендија 750 евра
26.04.2018
Тимот на Велазерими вчера триумфираше над тимот на Струга Трим Љум, а кичевци со песна ја прославија победата над директниот ривал во втората лига Запад.
26.04.2018

*Синоќа асот на Џенова и наш најдобар фудбалер, беше гостин на ТВ Премиумспорт каде ги коментираше настаните од мечот меѓу Баерн Минхен и Реал Мадрид. Пандев и на двата великани им дал голови во ЛШ
25.04.2018
Македонија ЃП иако губеше до 0:1, дојде до 3:1 и обезбеди важни три бода во дуелот со Лабуништа која на крајот само намали
25.04.2018
Битолчани после лошата серија, дојдоа до важен триумф на домашен терен
25.04.2018
Нов дебкл за Вардар, трет пораз во низа и трет пораз во исто толку мечеви за новиот стратег Бобан Бабунски. Работнички со 1:0 славеше во 62. соседско дерби
НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense