| контакт | маркетинг

22.08.2017

Ферари имаат доверба во Раиконен

Ферари го продолжија договорот на Кими Раиконен на уште една година и најавија дека се блиску до договор и со првата ѕвезда на тимот, Себастијан Фетел

Популарниот „Ајсмен“, кој е светски шампион од 2007 година ќе наполни 38 години во октомври. Тој ќе останеше без договор на крајот на годината со многу амбициозни возачи во потрага за местото во Ферари.
Раиконен прво возеше за Ферари од 2007 до 2009 година, по што се врати во 2014 година.Договорот на Себастијан Фетел исто така истекува на крајот на сезоната, и се очекува и тој да потпише продолжување на договорот, и тоа на повеќе години (нормално со повеќе пари).Датум: 22.08.2017, 16:45
Статијата е прочитана 527 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.09.2017
26.09.2017
26.09.2017
26.09.2017
26.09.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense