| контакт | маркетинг
МИКС

19.05.2017

15 години од европската сензација на Кометал (ФОТО)

Единствениот македонски женски тим кој успеал да ја освои Лигата на шампионите вечерва со мала церемонија го одбележа овој историски успех. Познати личности кои што пред 15 години ја покорија ракометна Европа, придружени од претседателите на РФМ, Живко Мукаетов и МОК, Васил Тупурковски се потсетија на овој неверојатен успех.Датум: 19.05.2017, 21:15
Статијата е прочитана 8238 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense