| контакт | маркетинг
РАКОМЕТ

14.01.2018

Тивка вода брег рони (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Словенија важеше за фаворит, но Македонија беше таа која од теренот замина со два бода во првиот меч од ЕП во Хрватска. Темпераментниот Веселин Вујовиќ не знаеше како против мирниот Раул Гонзалез. Не поминаа старите финти на Вујо, провокациите, тепањето... Шпанецот добро применува една наша поговорка „тивка вода брег рони“.

Фото: Петр СтојановскиДатум: 14.01.2018, 08:57
Статијата е прочитана 1012 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense