| контакт | маркетинг
24.04.2018
Велешани по лошото прво полувреме, тимот на Борец заигра подобро во продоклжението и преку двата гола на Марко Ѓоргиевски дојде до триумф над Кожуф.
24.08.2018
Во меч во кој речиси и да немаше прекршоци, Еуромилк на домашен терен го совлада тимот на Локомотива со 3:1.
24.04.2018
Скопските ривали утре во 15 часот по 62. пат ќе излезат на „мегдан“. Вардар е нешто поуспешен од Работнички
24.04.2018
Она што „Македонски спорт“ го најави уште пред две недели, денеска ФФМ потврди. Куп финалето меѓу Шкендија и Пелистер се игра на 23 мај во Струмица со почеток во 20 часот
24.04.2018
*Денеска се играат мечевите од 23. коло во двете втори лиги, две средби од ова коло се играат утре
24.04.2018
Дури пет гола во текот на вчерашниот ден беа постигнати од наши играчи по првенствата во Европа. Сите беа ремек дела, од Симоновски, Барди до Пандев. Барди одбран во тимот на колото во Шпанија
24.04.2018
Шкендија си ја заврши работата околу титулата, сега на тетовци им останува да разрешат уште една дилема. А тоа е кој од Хасани и Ибраими ќе биде прв стрелец во сезоната 2017/2018
23.04.2018
Првиот голманот Кепа го одбрани, но зад гол линијата, а две минути подоцна не „мрдна“ по одличниот удар на Македонецот, носејќи водство за Леванте
23.04.2018
Македонецот со нов гол, и додавање за погодок
23.04.2018
*На седум кола до крајот, сега веќе екс првакот има само четири бодови повеќе во однос на третиот Силекс, во недела во Кратово се среќаваат овие две екипи меѓусебе. Значи може лесно да се случи вардарци на крајот да бидат и трети
23.04.2018
НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.04.2018
24.04.2018
24.04.2018
24.04.2018
24.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense