| контакт | маркетинг
21.03.2018
Нашите надежи загубија од Ирска со 3:0 во елитните квалификации кои се играат во Полска
21.03.2018
„Максимално сериозно го сфаќаме овој натпревар. Се надевам дека ќе победиме, и во уште подобра атмосфера ќе го дочекаме вториот меч со Азербејџан“, вели Несторовски од Анталија
21.03.2018
21.03.2018
Генералниот секретар на „романтичарите“ Ненад Монев, е во посета на ФК Челзи во рамките на едукативната сесија на клупската менаџмент програма на ЕКА
21.03.2018
Поради недолично однесување на своите навивачи на мечот со Ренова, скандирање на националистички повици, ФК Вардар најверојатно парично ќе биде казнет
21.03.2018
Нашата талентирана генерација до 19. години денеска против Летонија (14 часот на ФФМ), ќе го одигра првиот меч од елитните квалификации
20.03.2018
„Сум играл со многу фудбалери од средниот ред но како Зени Хусмани сеуште не сум видел. Во просек трча по 13-14 километри на еден меч. Многу е корисен!“
20.03.2018
Играчот на германски Шалке има големи проблеми со дозволата од неговиот тим да настапи на овој турнир, и летонската федерација едвај ги намоли Германците да го пуштат.
20.03.2018
Бразилскиот интернационалец „раскинува“ со најтрофејниот македонски клуб и нема да го доигра ова првенство
20.03.2018
И покрај најавите дека тој е само преодно решение за струмилани, од таму велат дека Тренчовски ќе продолжи да го води тимот и по паузата во шампионатот.
20.03.2018
„Мораме да го засилиме карактерот на тимот низ овие пријателски натпревари и да продолжиме да работиме“, смета десниот бек на националниот тим.
20.03.2018
Со приклучувањето на Ристовски, Димитриевски и Алиоски, селекторот Ангеловски на располагање ги има сега сите фудбалери
19.03.2018
НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.03.2018
21.03.2018
21.03.2018
21.03.2018
21.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense