| контакт | маркетинг
23.03.2018
Во формација 3-5-2 играме денеска против селекцијата на Финците и бркаме триумф во првиот натпревар од оваа година
23.03.2018
*Мете Калкаван од Самсун, ќе ја дели правдата на попладневниот меч во Анталија. Пред три години судеше на квалификацискиот меч У-19 меѓу Англија и Македонија
23.03.2018
23.03.2018
 „Од овие контролни натпревари можеме да извлечеме добри работи“, рече селекторот
23.03.2018
Досегашниот биланс со селекцијата од северот е лош, само една победа и тоа во пријателски меч и три порази
23.02.2018
Иако во текот на вечерта имаше обилни врнежи од снег сепак, теренот на Комплексот Петар Милошевски каде што ќе се игра мечот против Русија е во топ состојба.

*Голем дел од клубовите бараат одложување на утрешните средби во двете второлигашки конкуренции
22.03.2018
Во својот деби меч на клупата на Победа, србинот извојува триумф и на најдобар можен начин ја започна својата авантура на клупата на прилепчани.
22.03.2018
Обложувалниците мала предност даваат на Финците во утрешната пресметка со нашата селекција
22.03.2018
Во изминатото 24. коло, тимот на Победа обезбеди триумф над Работнички, а за играч на колото според Македонски Спорт е прогласен Филип Најдовски.
22.03.2018
*Еден од нашите најдобри фудбалери не само што загуби со својот тим против Летонија, загуби и од соиграчот од Келн, а и се повреди и мораше да биде заменет.
22.03.2018
Николов и Спировски се во жестока „битка“ за титулата во Унгарија, но настапот во националниот тим е нешто друго
22.03.2018
И дефинитивно дојде до разделба меѓу одлчниот Бразилец и најтрофејниот македонски клуб
22.03.2018
„Секако дека ги анализиравме противниците, но мислам дека поважно е ние да го наметнеме нашиот стил на игра“, рече Ангеловски
НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense