| контакт | маркетинг
КОШАРКА

14.02.2017

Звезда лесно против „Соколите“

По низа од осум победи во АБА-лигата, Карпош Соколи загубија од фаворизираната Црвена Звезда со високи 61:95 во „Борис Трајковски“

Против тимот кој игра и тоа успешно Евролига, и води неприкосновено во АБА лигата, „карпошовци" парираа само во една четвртина, онаа почетната, која и ја решија во своја корист.
Се друго беше на „црвено-белата" страна, онаа на Црвена Звезда која не си поигра со своето реноме, иако овојпат останаа без подршка на своите верни симпатизери, затоа што беа натерани од раководството на домаќинот на овој дуел со влезен билет кој чинеше 3.000 денари (или 50 евра во европска валута).
Моменти во кои добро, напаѓачки функционираа високите играчи на домашната екипа. Освен Трајковски (13 поени), Лабовиќ дополни осум.Датум: 14.02.2017, 19:51
Статијата е прочитана 789 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense