| контакт | маркетинг
МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ

21.04.2017

ЛИГА НА ШАМПИОНИ: Мадридско дерби и Монако против Јуве во полуфиналето

Големите градски ривали од Мадрид ќе ги одмерат силите во полуфиналето, а домаќин на првата средба ќе биде Реал. Во второто полуфинале ќе се соочат Монако и Јувентус

Реал Мадрид и Атлетико Мадрид ќе ги вкрстат копијата во полуфиналето од Лигата на шампионите. Двата шпански ривали кои минатата сезона играа во финалето од најелитното натпреварување ќе имаат нов мегдан.
Во второто полуфинале, Јувентус го доби Монако, додека домаќин на првата средба ќе биде тимот од Кнежевството.

ЛИГА НА ШАМПИОНИ
ПОЛУФИНАЛЕ
Реал Мадрид – Атлетико Мадрид
Монако - ЈувентусДатум: 21.04.2017, 12:22
Статијата е прочитана 838 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense