| контакт | маркетинг
РАКОМЕТ

20.04.2017

Македонија во група со Норвешка, Хрватска и Русија

Младата женска ракометна репрезентација ги доби противниците на ЕП во Словенија, каде што ќе игра во групата Б заедно со Русија, Норвешка и Хрватска

Денешниот ждреб во Париз одлучи „црвено-жолтите" девојќи ќе играат во групата Б и тоа против селекциите на Хрватска, Норвешка и Русија.
Јасно е дека нашите девојки ќе имаат тешка мисија да се пласираат во вториот круг, бидејќи опонентите се навистина силни и важат за велесили барем кога станува збор за овие млади селекции.
Шампионатот ќе се одржи во Целје во периодот од 27 јули до 6 август.

ГРУПА А: холандија, Романија, Унгарија, Шведска
ГРУПА Б: МАКЕДОНИЈА, Норвешка, Русија, Хрватска
ГРУПА Ц: Србија, Германија, Шпанија, Франција
ГРУПА Д: Црна Гора, Португалија, Данска, СловенијаДатум: 20.04.2017, 18:02
Статијата е прочитана 799 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense