| контакт | маркетинг
РАКОМЕТ

17.05.2017

Ангелов го засилува стручниот штаб на Вардар

На чуварот на мрежата договорот со „црвено-црните“ му завршува сезонава, а желбата на клубот е да го задржи во своите редови, но како дел од официјалните лица на клупата

Искусниот голман Петар Ангелов и следната сезона ќе остане во редовите на македонскиот првак Вардар, но сѐ поизвесно е дека ќе го гледаме во една поинаква функција, односно како дел од стручниот штаб.

*Повеќе во денешното печатено издание на „Македонски спорт“.Датум: 17.05.2017, 11:16
Статијата е прочитана 2717 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense