| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.09.2017

Ајдуците повторно на стадион

По неколку години отсуство, на стадионот Младост како поддршка за Беласица се појави навивачката група „Ајдуци“

Екипата на Беласица попладнево забележа победа над Тиквеш со 3:1, а струмичани ја имаа таа чест триуфмот да го споделат со својата навивачка група „Ајдуци“. Тие по долго време повторно се вратија на стадион и објавија дека отсега натаму констнанто ќе го следат својот омилен тим. Своевремено „Ајдуци“ беа една од најбројната навивачка група во Македонија но со падот на Беласица и нив ги снема. Сега откако клубот повторно е на победничките патеки и струмичките тифози ќе ги гледаме многу почестоДатум: 12.09.2017, 18:37
Статијата е прочитана 5687 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.04.2018
24.04.2018
24.04.2018
24.04.2018
24.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense